Zwiedzając różne zakątki Europy czy świata, można spotkać tiry zajmujące się spedycją produktów spożywczych. Podróżujących zadziwiają rejestracje, wskazujące na kraj pochodzenia pojazdów, które bez względu na porę dnia czy roku nieustannie transportują żywność, by na naszych talerzach mogły zagościć niekiedy bardzo egzotyczne potrawy. Czasem niektóre osoby pytają, jak daleko z transportem może udać się tir. Odpowiedź na to pytanie zdradzamy w dalszej części tekstu.

Szlaki przejazdów tirem

Tiry transportujące towar można znaleźć niemal w każdym zakątku świata. Szlaki przejazdów tirem są niezwykle gęsto rozmieszczone na mapie, jednak nieprzypadkowo występują w takich konfiguracjach. Szlaki te są drogami zbytu towarów, którymi podążają kierowcy. Trasy są zatem zależne od zainteresowania danego regionu konkretnym typem produktów.
Oczywiście niektóre smaki rozkochały w sobie podniebienia w różnorodnych krajach. Taka jest na przykład kuchnia włoska, którą kochają zarówno Europejczycy, Amerykanie jak i Azjaci. W tym przypadku szlaki przejazdu tirem są niezwykle długie.

Najdalsze zakątki odwiedzone tirem

Można śmiało przyznać, że polskie tiry zjechały dotychczas dużą część świata. Przykładem są pojazdy, które transportują towar w naszej firmie spedycyjnej. Najczęstsze podróże odbywają się oczywiście na terenie Europy. Realizujemy zarówno dłuższe, jak i krótsze dystanse.
Bariera wodna, jaką są morza czy oceany, jest pokonywana dzięki możliwościom transportu morskiego. Dzięki temu w stosunkowo krótkim czasie można dostarczyć produkt od polskiego producenta do konsumenta w Nowym Yorku, Amsterdamie, Rzymie, Londynie czy Moskwie.

Transport lądowy

Bariera morza czy oceanu to ogromne wyzwanie i duży koszt. Wielu producentów wybiera więc transport wyłącznie drogą lądową. Wobec tego najdalsze zakątki, jakie przemierzają tiry, to spedycja do krajów azjatyckich oraz z krajów azjatyckich do Europy Zachodniej. Są to dla nas najdalsze możliwe transporty, które trwają niekiedy wiele tygodni.

Praca w roli kierowcy tira to trudne zadanie, które wymaga wytrwałości oraz niezwykłego refleksu. Należy bowiem pamiętać, że na drogach w różnych krajach obowiązuje inna kultura jazdy, która niekiedy bywa trudna do przeskoczenia dla niedoświadczonych kierowców. Z tego względu w naszej firmie stawiamy na profesjonalizm. Zatrudniamy zespoły pracowników, którzy cechują się doświadczeniem w branży spedycyjnej, która różni się od pozostałych pod wieloma względami. Kompetencję, którą dodatkowo bardzo cenimy, to umiejętność pracy w stresie.